(szerokość: 190 / wysokość: 52)UWAGA WAŻNE !

 

 

Zgodnie z zapisem w Regulaminie Organizacyjnym Żłobka §15   po przebytej chorobie konieczne jest przedłożenie zaświadczenia od lekarza : „ o braku przeciwwskazań do pobytu dziecka w grupie Żłobkowej"

 

 

Jest to bezwzględnie wymagane!

 

Bez takiego zaświadczenia dziecko nie zostanie przyjęte do Żłobka!

 

 

Dziękuję, Dyrektor Żłobka
---
(szerokość: 190 / wysokość: 129)UWAGA RODZICE !!! ZMIANA!!!


Od wtorku 2 listopada o godzinie 8.00  rano z powodów bezpieczeństwa będą zamykane drzwi wejściowe do Naszego Żłobka.

W konieczności dostania się  prosimy dzwonić na telefon żłobka 533 210 235, bądź do Dyrektora 786 210 235.

Dyrektor
---                               UWAGA RODZICE    (szerokość: 190 / wysokość: 190)


23 września 2016r. w naszym Chojnowie przybyło słońca! To Nasz Żłobek otrzymał nową nazwę: "SŁONECZKO" , która pasuje do otoczenia, łatwo wpada w ucho oraz w pełni odzwierciedla charakter i atmosferę jaka u nas panuje. Staramy się obdarzyć nasze dzieci serdecznym, ciepłym uśmiechem na twarzy oraz wyważoną porcją zdrowia, aby zdrowo rosły i dobrze się rozwijały. Dziękujemy Rodzicom za zaangażowanie się w organizację tej uroczystości. Artystom - Przedszkolakom z PM3 (grupa"Motylki") wraz z nauczycielką Hanną Nowacką oraz Benitą Hus, Dominice Pawłowskiej z Gim.2 za zaśpiewanie m.in."O jak cudnie być motylem", Karolinie Czerniawskiej z Gim.1 za recytację "Kogucika", Panom Mariuszowi i Szymonowi Szczoczarzom za odtrąbienie fanfarów podczas odsłonięcia tablicy oraz zagranie na trąbkach 3 utworów muzycznych, Pani Urszuli Saleckiej za udział w odsłonięciu tablicy, Panu Grzegorzowi Kapral za "granie" roli Mrówki, Kubie Wengrzynowi za "granie" roli Pandy, Panu Jerzemu Krakowskiemu z MOKSiRu za nagłośnienie i mikrofony, Pani Dyrektor Biblioteki Barbarze Landzberg za pożyczenie krzeseł, Panu Dyrektorowi MOKSiRu Stanisławowi Horodeckiemu za wypożyczenie parawanu, Pani Mirosławie Spes za wypożyczenie kostiumu Owieczki, Pani wicedyrektor Gim.2, Lucynie Spes za wypożyczenie kostiumu Biedronki, Panu kierownikowi Mrówki za wypożyczenie kostiumu, Panu Dyrektorowi SP3 Mariuszowi Szklarzowi za wypożyczenie kostiumu Pandy. Serdecznie również dziękuję zaproszonym gościom, Burmistrzowi Miasta i Dyrektorom szkół za przybycie i bogate prezenty dla "Żłobkowych" maluszków. Honorowym Patronem Naszego Żłobka mianowaliśmy Burmistrza Miasta Jana Serkiesa za koncepcję i realizację budowy Żłobka dla najmłodszych mieszkańców Chojnowa. Honorowy Patron brał udział w uroczystym odsłanianiu tablicy pamiątkowej. Do wszystkich w/w przesyłamy ciepłe promienie serdecznych podziękowań.

Dyrektor Żłobka wraz z Pracownicami :)
---

Po zapoznaniu się z wynikami ankiety przeprowadzonej wśród rodziców w naszym żłobku chcemy ustosunkować się do niektórych uwag :

     1. Ze względu na uwagę , że ,,prace dzieci powinny być zbierane do teczek przez opiekunki z podpisaną datą kiedy były wykonane i oddane rodzicom na koniec roku szkolnego" prosimy o przyniesienie teczek na prace dzieci do żłobka.
     2. Ze względu na to, że kilkoro rodziców nie wie czy stosowane w żłobku metody i formy pracy dostosowane są do możliwości rozwojowych dzieci, prosimy o zapoznanie się z artykułem zamieszczonym na stronie Informacje w zakładce Sposoby pracy z dziećmi.
    3. Ze względu na uwagę, że ,,podwieczorek jest za późno" prosimy zapoznać się z poniższymi informacjami :

PODWIECZOREK– CZY ZA PÓŹNO PODAWANY W ŻŁOBKU?

To lekki posiłek, który w zależności od jadłospisu uzupełnia dietę dziecka w owoce, warzywa, nabiał, węglowodany złożone (koktajle, budynie, kisiele, chrupki, itp.). Celem takiej przekąski poza odżywieniem organizmu jest utrzymanie na odpowiednim poziomie cukru we krwi. Taki posiłek powinien być ,,przerywnikiem" pomiędzy obiadem a kolacją. Jego pora ustosunkowana jest do godzin otwarcia żłobka i do rytmu dnia jaki panuje w placówce ( 4 posiłki; przerwa na sen, zajęcia edukacyjne; czynności pielęgnacyjne)

 Nie możemy podawać wcześniej podwieczorku z następujących powodów:

1.      Część dzieci przebywa w żłobku do godziny 16:30. W placówce obowiązuje żywienie zbiorowe, nie indywidualne. Nie możemy podawać danego posiłku dzieciom na ,,raty".  Nasze pociechy jedząc razem pokonują opory do niektórych potraw, uczą się prawidłowego tempa spożywania posiłków, obserwują inne dzieci i uczą się od starszych technik jadania posiłków, itp.

2.      Po drugie taka przekąska podana chwilę  po II daniu będzie zbyt dużym obciążeniem dla przewodu pokarmowego małego dziecka. Zbyt krótkie przerwy pomiędzy posiłkami powodują, że dziecko zaczyna nie odczuwać głodu i jada  ,,mechanicznie"  (bez potrzeby!!!). Dziecko powinno odczuwać głód – to są naturalne sygnały, których nie możemy blokować.

W związku z uwagą odnośnie tego, ze podwieczorek jest podawany za późno (nie uzasadniono dlaczego miałby być podawany wcześniej) nie możemy tego zmienić ponieważ podawanie  posiłków jeden po drugim nie jest dobrym kierunkiem w kształtowaniu nawyków żywieniowych, które miałyby zaprocentować prawidłowym rozwojem i zdrowiem dziecka w przyszłości. Jedynie możemy przesunąć obiad na godzinę 13.15 i wtedy podwieczorek przesunie się na godzinę 14.45.

Rytm dnia:

I śniadanie: 8:00  (około 250-300 kcal)

Zupa: 10.30 (100-150 kcal)

SEN

II danie: 13.15 (około 250-300 kcal)

Podwieczorek: 14:45 ( 80-150 kcal)

Razem 750 KCAL/DOBĘ (75% całodziennej racji pokarmowej dziecka w wieku od 1-3 lat)

  

---
    

URODZINY w ŻŁOBKU !  -  organizacja

 

W związku z obowiązującymi w Żłobku przepisami o bezpieczeństwie żywienia i żywności, na życzenie Rodzica (zgłoszonego min.3 dni wcześniej), będziemy organizować 

POCZĘSTUNEK URODZINOWY dla dziecka, z produktów zakupionych przez Żłobek (ze środków przeznaczonych na żywienie dzieci) i mieszczących się w ramach w/w przepisów.

Temu dniu, również Opiekunki z grupy, nadadzą uroczysty charakter poprzez organizację zabaw dla dzieci i wykonanie pamiątkowych zdjęć z tego wydarzenia.
---  INFORMACJA O OPŁATACH


INFORMUJĘ , ŻE OPŁATĘ STAŁĄ I OPŁATĘ ZA WYŻYWIENIE NALEŻY REGULOWAĆ DO 10 DNIA KAŻDEGO MIESIĄCA ZA POŚREDNICTWEM KONTA BANKOWEGO

PKO B.P.   27 1020 3017 0000 2602 0388 5811 - OPŁATA STAŁA i ZA WYŻYWIENIE
( Obydwie kwoty proszę wpłacać na jedno konto - zmiana od 1.03 2016. )

Pozdrawiam    
Dyrektor Lucyna Setla-Bar    
 (szerokość: 150 / wysokość: 92)   WITAMNSTRONIŻŁOBKMIEJSKIEGCHOJNOWI"SŁONECZKO" (szerokość: 190 / wysokość: 190) 

 

serwis jest częścią portalu miejskiego www.chojnow.eu przygotowanego przez MEDIART (w CMS) © przy współudziale Urzędu Miejskiego w Chojnowie